Romige biefstuk Pasta

Af en toe weet je gewoon even niet wat je moet eten. Je hebt weinig tijd, geen zin om naar de winkel te lopen of er liggen nog wat restjes in de koelkast die op moeten. Op zo'n moment verzamel je gewoon wat spullen die je nog in huis hebt en ga je aan de gang. Zo ging het bij mij ook. Ik had nog biefstukjes in de vriezer en vond wat slagroom, champignons in blik, een ui, knoflook en een tomaat. Door dit gewoon bij elkaar te brengen, werd het uiteindelijk een prima romige biefstuk-pasta. Mijn ervaring leert me dat alles wat je zomaar bij elkaar bedenkt, direct op schrift moet worden gesteld om het later uit te kunnen werken. Dit is dan ook een mooi voorbeeld van een eenvoudige maaltijd met restproducten uit de koelkast, gemaakt vanaf de basis en zonder poespas.
Recept
Aantal: 4 personen
Bereidingstijd: 15 minuten
Baktijd: 15 minuten
Temperatuur: 100 ℃
Keuken: Italiaans
Categorie: Pastagerecht / éénpansgerecht
Bron: Leokooktgewoon

Ingrediënten
basilicum blaadjes
4 tenen knoflook
5 dl slagroom
geraspte kaas ( een pittigbelegen of een oude)
2 biefstukjes
ui/bosui
2 tomaten
champignons
bouillontablet
peper
zout
Penne
olijfolie
Voorbereiding:
Leg de biefstukken ruim een kwartier voor bereiding op het aanrecht zodat deze iets op kamertemperatuur komt.
Zet een pan met water op voor de pasta zodra water kookt een bouillontablet toevoegen, kook de pennen in de gebruikelijke tijd beetgaar.
Snijd aanwezige groenten in blokjes.
Rasp de kaas.

Bereiding:
Zet intussen een grillpan op een lekker stevig vuurtje.
Besprenkel de pan met wat olie en bak de biefstukken naar believen aan beide zijde bruin.
Dek de pan wel met een spatdeksel want het kan flink spetteren.
Doe wat olie in de pan, pers er de knoflook boven uit en voeg de gesneden ui toe. Een paar minuten aanfruiten en dan de in blokjes gesneden tomaat en champignons erbij. Even goed roeren tijdens het bakken.
Doe er vervolgens de slagroom bij, breng op smaak met peper en zout. Laat het zachtjes smoren zodat het inkookt...roer af en toe goed door. Voeg er tenslotte de geraspte kaas aan toe en laat dit geheel smelten. Blijf af en toe roeren.
Giet de pennen af....schut het water er volledig uit en voeg het toe aan de saus in de pan, omscheppen. Doe er als laatste blaadjes basilicum bij.
Tip : Heerlijk met een komkommersalade.





Opmerkingen